Regulamin

ORGANIZACJA KONFERENCJI

1. "II Ogólnopolska Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców - Per scientiam ad salutem aegroti" jest konferencją, która jest przeglądem prac oraz doniesień naukowych, doktorantów i młodych naukowców z uczelni i jednostek pozaakademickich z całego kraju, zajmujących się w swych badaniach tematyką medyczną.
2. Organizatorem Konferencji jest Komitet Organizacyjny, składający się z doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.
3. Komitet Organizacyjny powołuje Koordynatorów Sesji, których zadaniem będzie zorganizowanie i przygotowanie poszczególnych sesji tematycznych Konferencji oraz właściwy ich przebieg.
4. Komitet Organizacyjny wraz z Koordynatorami Sesji powołuje Komisje Kwalifikacyjna, której zadaniem jest nadzorowanie i opiniowanie prac zgłoszonych do udziału w konferencji.
5. Autorami prac mogą być doktoranci, studenci i absolwenci kierunków Medycznych, kierunków Biotechnologia, Biologia, Chemia, Fizyka, Psychologia i inne, zajmujących się naukowo tematyką medyczną, lekarze stażyści (do jednego roku po zakończeniu studiów).
6. Zgłoszeniem pracy na Konferencje jest przesłanie w formie elektronicznej wypełnionego formularza zgłoszeniowego i streszczenia zamieszczonego na stronie www Konferencji przed dniem 01.04.2013.
7. Zgłoszenie nie może zawierać tabel, wykresów ani rysunków. Streszczenie musi zawierać wstęp, cel pracy, materiały i metody, wyniki i wnioski z pracy, według ogólnie przyjętego schematu.
8. Prace zakwalifikowane na Konferencje są prezentowane publicznie i podlegają ocenie członków Jury złożonego z pracowników naukowych Collegium Medicum UMK.
9. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody i równorzędne wyróżnienia.
10. Osoba prezentująca pracę podczas Konferencji otrzyma Certyfikat Wygłoszenia Pracy (1 certyfikat na 1 pracę), a każdy uczestnik - słuchacz Certyfikat Uczestnictwa.

KWALIFIKACJI PRAC

1. Praca musi być zgłoszona do 1 kwietnia 2013.
2. Streszczenie nie powinno przekraczać ilości 450 słów, prace o większej ilości słów nie będą podlegały kwalifikacji oraz ocenie i nie zostaną dopuszczone do udziału w konferencji.
3. Streszczenie powinno składać się z: wstępu, celu pracy, materiału i metod, wyników i wniosków.
4. Prace zgłoszone na Konferencje są kwalifikowane do prezentacji przez Komisje Kwalifikacyjną i Komitet Naukowy podejmujące decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu pracy.
5. Po zapoznaniu się ze streszczeniem pracy Komisja kwalifikuje ja do odpowiedniej sesji i sposobu prezentacji - ustnej lub plakatowej.
6. Kwalifikowane są prace oryginalne i prace poglądowe.
7. Doktoranci IV roku Collegium Medicum UMK prezentuja prace w zamkniętej sesji (otwartej dla publiczności) i podlegają ocenie w ramach programu studiów. Najlepsze prace z tej sesji zostaną zakwalifikowane do prezentacji w sesji prac najlepszych Konferencji.
8. Decyzja o kwalifikacji streszczeń będzie podana uczestnikom drogą elektroniczną 08.04.2013.

PREZENTACJA PRACY

1. Autorzy przedstawiający swoje prace zostaną poinformowani o zakwalifikowani ich do właściwych im sesji tematycznych.
2. Prezentacje odbywać się będą wg harmonogramu ustalonego przez Komitet Organizacyjny, który zostanie podany do wiadomości po zakończeniu procedury weryfikacji nadesłanych streszczeń, najpóźniej przed uroczystym otwarciem konferencji. Niniejszym Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie. O zmianach informacje będą podawane na bieżąco.
3. Czas wygłoszenia doniesienia ustnego nie powinien przekraczać 10 minut, a dyskusji 5 minut.
4. Prowadzący sesje zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania programu minutowego obrad i uprawniony jest do odebrania głosu referującemu oraz przerwania dyskusji po upływie czasu regulaminowego.
5. Referujący powinien być należycie przygotowany do wygłoszenia pracy. Dokumentacja powinna być starannie opracowana pod względem merytorycznym i technicznym.

OCENY PRAC

1. Prezentowane na Konferencji prace są oceniane przez Jury składające się z osób zaproszonych przez Komitet Organizacyjny i Naukowy. Proponowany skład Jury musi uwzględniać specjalności z zakresu problematyki poruszanej w zgłoszonych pracach.
2. Ocena Jury jest ostateczna i niepodważalna.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zgłoszenie pracy na Konferencje jest równoznaczne z akceptacja niniejszego regulaminu i zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych przez Komitet Organizacyjny.
2. Interpretacja Regulaminu i rozstrzyganie spraw spornych oraz problemów nie ujętych w wyżej wymienionym regulaminie przysługuje wyłącznie Komitetowi Organizacyjnemu.